Lech Poznań - Śląsk Wrocław (2:1)

Kiedy?2018-02-28
Gdzie?

Lech Poznań wygrał ze Śląskiem Wrocław 2:1 po dramatycznej końcówce meczu.

Pierwsza połowa spotkania to przede wszystkim walka w środku pola,niedokładności zarówno po stronie gości jak i gospodarzy. Na taki rozwój wypadków znaczący wpływ miał duży mróz, z jakim musiały radzić sobie obie ekipy.

Wynik meczu rozstrzygnął się dopiero w ostatnich 10 minutach. W 80 minucie, pierwszy cios gościom zadał Khoblenko. Było to jego pierwsze trafienie w Ekstraklasie.

Gospodarze nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, ponieważ już dwie minuty później piłkę w bramce umieścił Robak. Wynik na 2:1 w 89 minucie ustalił Gytkjaer (sędzia po weryfikacji VAR uznał bramkę strzeloną przez Duńczyka).

Fot: Tomasz Kłuczyński