Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Namioty Wyklętych 2019

Kiedy?2019-03-03
Gdzie?
Namioty Wyklętych 2019

„Namioty Wyklętych” to ogólnopolskie wydarzenie stowarzyszenia „Studenci dla Rzeczypospolitej”, które od 2014 r. wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tegoroczna, piąta już edycja wydarzenia, odbędzie się w niedzielę, 3 marca 2019r. Tego dnia w największych miastach akademickich w Polsce staną obozowiska, które mają nawiązywać do historii Żołnierzy Wyklętych, przybliżać ich sylwetki oraz realia życia. Ponadto wydarzenie odbędzie się w szeregu gmin, które zechciały podjąć z nami współpracę na rzecz krzewienia wartości patriotycznych.

Głównymi elementami, które składają się na przebieg akcji są wystawy i pokazy multimedialne, książki i broszury, spotkania z kombatantami oraz prelekcje historyczne. Głównym celem corocznej akcji jest popularyzacja wiedzy historycznej wśród przypadkowych osób, które wcześniej mogły nie słyszeć o historii Wyklętych. To również okazja, aby całe rodziny wzięły udział we wspólnych obchodach tego święta. Z roku na rok Namioty Wyklętych cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród odwiedzających oraz mediów lokalnych i ogólnopolskich.

Niezmiennym składnikiem akcji jest skupisko namiotów wojskowych imitujące obozowisko żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z biogramami na wystawach okolicznościowych, pokazami filmów dokumentalnych oraz zdjęciami archiwalnymi. Nie zabraknie również spotkań z kombatantami i krewnymi Żołnierzy Niezłomnych- żywymi świadkami historii. Dla dzieci przygotowujemy specjalne kąciki z konkursami i kolorowankami. Zarówno dzieci jak i dorosłych zainteresują grupy rekonstrukcyjne prezentujące umundurowanie i broń z okresu działania Wyklętych oraz eksponaty z epoki. Istotnym elementem są prelekcje historyków, którzy specjalizują się w tematyce polskiej historii najnowszej.

 „Namioty Wyklętych” to jeden z projektów służących rozpowszechnianiu wiedzy o najnowszych dziejach Polski skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Z tego powodu naturalnym naszym partnerem jest Instytut Pamięci Narodowej.Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie.
Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2019 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama