Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

The Met Live in HD w Multikinie: Córki Pułku

Kiedy?2019-03-02 godzina 18:55
Gdzie?lista kin na: www.multikino.pl
The Met Live in HD w Multikinie: Córki Pułku

The Metropolitan Opera i Multikino zapraszają na transmisję dzieła Geatano Donizettiego „Córka Pułku”, która odbędzie się 2 marca o godz. 18:55 w wybranych kinach sieci Multikino.

Rubasznie rozkoszna, lekka i zabawna opera komiczna Gaetana Donizettiego jest niestety rzadko wykonywana. Kompozytor postawił wykonawcom tak wysokie wymagania, że tylko nieliczni śpiewacy są w stanie zaśpiewać rolę Tonia. Dlaczego? W swej arii trwającej zaledwie trzy minuty artysta musi zaśpiewać aż 9 wysokich dźwięków ‘c’. W tej roli usłyszymy Javiera Camarenę, który wcześniej wystąpił m. in. w „Semiramidzie” Rossiniego. W roli tytułowej córki pułku, czyli przygarniętej przez żołnierzy sieroty, która okazuje się w końcu dzieckiem arystokratycznej rodziny, usłyszymy Pretty Yende. Ta południowoafrykańska sopranistka brawurowo zaśpiewała m. in. Adinę w „Napoju miłosnym” tego samego kompozytora. W Księżną de Krakenthorp wcieli się natomiast Kathleen Turner, znana z takich filmowych hitów, jak „Miłość, szmaragd i krokodyl” (1984), „Honor Prizzich” (1985) czy „W czym mamy problem” (1994).

Miłosne manewry, precyzyjnie przemyślana taktyka reżysera i wokalne szarże: tego nie można przegapić!

„Córka Pułku”  na żywo prosto z nowojorskiej The Metropolitan Opera już 2 marca w Multikinie.
 
dyrygent: Enrique Mazzola
reżyseria i kostiumy: Laurent Pelly
scenografia: Chantal Thomas
światło: Joël Adam
Obsada:
Pretty Yende jako Marie
Javier Camarena jako Tonio
Stephanie Blythe jako Markiza de Berkenfield
Maurizio Muraro jako Sulpice
Kathleen Turner jako księżna de Krakenthorp
 
„Córka Pułku” zostanie zaprezentowana w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Olsztyn, Poznań – Malta, Szczecin, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Włocławek oraz Zabrze.
 
Przedstawienie z polskimi napisami będzie transmitowane w jakości obrazu HD i dźwięku DD Surround.
 
Czas trwania ok. 2 godz. 45 min.Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie.
Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

BLOK PROMOWANY
Poznaj kosmetyki inspirowane nadmorską pielęgnacją Weź udział w konkursie i przetestuj serię Ziaja GdanSkin.
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2019 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama