Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Studenci na szlakach. 40 lat obozu adaptacyjnego

Kiedy?2023-09-08 godzina 16:30
Do kiedy?2023-09-14
Gdzie?Krupówki 40
Zakopane
Studenci na szlakach.  40 lat obozu adaptacyjnego

Dla wielu studentów i absolwentów uczelni Wrocławia, ale też i Opola, Biały Dunajec – czy po prostu „Biały”, jest kultowym miejscem, naznaczonym coroczną obecnością młodych ludzi od niemal czterech dekad. To właśnie w tej niewielkiej miejscowości u podnóża Tatr już po raz 40 odbywa się obóz adaptacyjny organizowany przez studentów z licznych wrocławskich duszpasterstw akademickich. Wrześniowy wyjazd w góry na dwa tygodnie dla kolejnych pokoleń studentów stanowił obowiązkowy punkt wakacji. Dziś sam obóz to już „dojrzała” i dobrze znana marka, ale dla wielu osób to przede wszystkim miejsce, do którego wraca się z sentymentem i dobrymi wspomnieniami. Myślami o górskich szczytach, dobrej zabawie i relacjach. Jubileuszowa, 40. edycja, to dobry moment by pokazać, czym „Biały” jest dziś, jak się zmieniał przez lata, a także jak doszło do jego powstania, jeszcze w czasach PRL.

O ludziach i historii obozów adaptacyjnych, którą ci ludzi tworzyli mówi wystawa, która już w piątek stanie na zakopiańskich Krupówkach. Czternaście plansz, które zostały przygotowane przez Centrum Historii Zajezdnia z Wrocławia, prowadzi nas przez tatrzańskie szlaki, emocje i wartości, które stały się fundamentem dla środowisk skupionych wokół duszpasterstw akademickich Wrocławia i Opola. Ludzie ci po latach silnie wpływają na rzeczywistość, a ich głos i wyznawane wartości są stale obecne w debacie publicznej. Zawarte zaś wtedy przyjaźnie są silne do dziś.

Warto się przyjrzeć temu zjawisku, ponieważ jego skala i oddziaływanie na współczesne środowisko opiniotwórcze stolicy Śląska, jest ewenementem na skalę ogólnopolską.

Zapraszam na wernisaż wystawy „Studenci na szlakach. 40 lat obozu adaptacyjnego” do Zakopanego na Krupówki 40 w piątek 8 września 2023 r. na godz. 16:30. Po wernisażu, o godz. 17:30 zostanie na Krupówkach odprawiona msza św. w intencji byłych i obecnych uczestników obozów adaptacyjnych.Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie.
Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2023 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama