Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Jonas Kaufmann at Arena di Verona - gala operowa w Cinema City

Kiedy?2023-10-29
Gdzie?lista kin na www.cinema-city.pl
Jonas Kaufmann at Arena di Verona - gala operowa w Cinema City

100-lecie legendarnego Festiwalu Operowego w Weronie na ekranach Cinema City już 29 października! Ten jeden wieczór w kinach przeniesie melomanów do słynnego werońskiego amfiteatru, gdzie w sierpniu tego roku wybrzmiały utwory Giacomo Pucciniego, Giuseppe Verdiego, Georges’a Bizeta, Ferenca Lehara, Leonarda Bernsteina, Hansa Zimmera i Ennia Morricone.

Wielkie gwiazdy operowego świata – tenor Jonas Kaufmann, sopranistka Sonya Yoncheva i baryton Ludovic Tézier – wystąpiły w sierpniu tego roku w słynnym starożytnym amfiteatrze w Weronie, by uczcić 100-lecie odbywającego się tam każdego lata legendarnego Festiwalu Operowego. W programie uroczystej gali, oprócz wielkich arii operowych, znalazła się też muzyka z operetek i musicali oraz muzyka filmowa Hansa Zimmera i Ennia Morricone. Artyści, których usłyszymy w Cinema City, należą do pierwszej ligi operowego świata, na co dzień występując w mediolańskiej La Scali, nowojorskiej The Metropolitan Opera, londyńskiej Royal Opera House Covent Garden, Opéra national de Paris czy Wiener Staatsoper.

29 października w Cinema City pokazana zostanie retransmisja sierpniowej gali. Wielki ekran, widownia, dźwięk i jakość obrazu – transmisje kinowe odtworzą atmosferę wielkiego, muzycznego wydarzenia i pozwolą szerokiej publiczności na uczestnictwo w operowej uczcie. Retransmisja wyjątkowego wieczoru gali jubileuszowej Festiwalu Operowego pokazana zostanie w 10 kinach Cinema City: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie, Katowicach, Częstochowie, Bydgoszczy i Gliwicach.

Czym dla sztuki operowej jest Arena di Verona?

Latem 1913 roku w tym włoskim amfiteatrze, dla uczczenia setnej rocznicy urodzin Giuseppe Verdiego, wystawiono jego „Aidę”. Sukces spektaklu był tak ogromny, że postanowiono w Arena di Verona co roku pokazywać wielkie widowiska operowe. Do dziś odbywa się tam festiwal, podczas którego występują największe gwiazdy, także Polacy: Aleksandra Kurzak czy Piotr Beczała. W 1947 roku z ogromnym powodzeniem zadebiutowała w Arena di Verona słynna później śpiewaczka Maria Callas.

Bilety na wieczór operowy w kinie dostępne są na stronie  www.cinema-city.pl/filmy/jonas-kaufmann-at-arena-di-verona.  Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie.
Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2024 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama